Get Adobe Flash player
,,Szlakiem kościołów, dworków i kapliczek po gminie Czernice Borowe”

PROJEKT RPO

Wspierane przedsięwzięcia:

Małe projekty


„Nad Łydynią”

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwalna Strona www

Poczta www

Wyprawa rozpoczęła się 28 września 2012r.  miłośnicy turystyki wodnej mieli do pokonania łącznie ok. 36 km odcinku szlaku kajakowego  rzeki Łydynia.  Możliwość obcowania z wodnym żywiołem oraz wspaniałą przyrodą miała 30 osobowa grupa uczestników z regionu Mazowsza. Wycieczka tematyczna była połączona z edukacją o regionie, jego walorach krajoznawczo- przyrodniczych a także miała na celu zachęcenia do uprawiania turystyki aktywnej. Wszystkim podczas wyjazdu dopisywał humor, nikomu nie zabrakło sił i chęci do wiosłowania. na pewno powtórzymy kajakową przygodę! Projekt wzbudził zainteresowanie uczestników zwłaszcza, że miejsca już  wkrótce do oznakowania tablicami i znakami zostały wytyczone a także  powstanie mała infrastruktura turystyczna.

Magda Król: Tego było mi trzeba. Aktywny odpoczynek, którego życzę każdemu. Aktywna turystyka jest najwspanialszą formą spędzania wolnego czasu jaką znam. Daje satysfakcję i uczucie wolności. Rzeka Łydynia bywa uciążliwa ale jest bardzo łatwa i atrakcyjna dla tych których nudzi monotonne wiosłowanie w kajaku. Planują w przyszłości własną działalność w branży turystycznej z pewnością będę korzystać z walorów tej rzeki.

Sławomir Wietecha: Postanowiłem sprawdzić na własnej skórze, jak to dokładnie wygląda spływ na rzece. Wycieczka super, bardzo ciekawy spływ połączony z elementami edukacji o regionie. Polecam, warto spływać ta rzeką jest dosyć trudna, ale do pokonania na pewno nie  można się nudzić.

Katarzyna Płoska:  Dla osób, które płynęły pierwszy raz faktyczne początki były zaskakujące – kajak po ludzku nie rozumie i bez ostrzeżenia potrafi stanąć w poprzek rzeki. Oczywiście złapanie porozumienia z kajakiem przychodzi dość szybko i właściwie samo. Bardzo przyjemnie płynie się po tej rzece nie jest nudno. Bardzo dobra organizacja wycieczki.

Urszula Tadrzak:  Bardzo dobry pomysł z oznakowaniem rzeki z pewnością podniesie jej to walory i skłoni innych turystów, pasjonatów do aktywnego odpoczynku.  Wycieczka super, organizatorzy się postarali.