AktualnościStatutZarządCzłonkowieDziałalnośćWspółpracaKontakt
   
 

Współpraca LOT rozszerzona

z LOTu ptaka doskonale widać piękno Północnego MazowszaZbieżność celów i priorytetów działania Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Aeroklubu Północnego Mazowsza stanowiła magnes, który przyciągnął obie organizacje do siebie.  Podpisana została umowa o wzajemnej współpracy, która z pewnością zaowocuje coraz sprawniejszym podnoszeniem atrakcyjności naszego regionu.

Inauguracja Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza" w dniach 23-25.06.2006 r. okazała się dużym sukcesem. Przedsięwzięcie zainicjowało silną współpracę

Inauguracja Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza" 23 - 25 czerwca 2006 r. Sprawozdanie opisowe

W dniach 23-25 czerwca 2006 roku odbył się cykl imprez turystycznych i kulturalnych inaugurujących nową Trasę Turystyczną "Panorama Północnego Mazowsza". Koordynatorem inauguracji było stowarzyszenie "Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza", przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Inauguracja Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza" w dniach 23-25.06.2006 r. okazała się dużym sukcesem. Przedsięwzięcie zainicjowało silną współpracę regionalną oraz ożywiło aktywność społeczności lokalnych. Turystom i gościom przybyłym z różnych części województwa, w tym z aglomeracji warszawskiej, ukazano bogate walory turystyczne oraz kulturalne regionu. Natomiast mieszkańcom północnego Mazowsza przedstawiono w praktyce nowe sposoby na ożywienie lokalnej turystyki, a co za tym idzie tworzenie nowych miejsc pracy (własnych biznesów), a zarazem źródeł wzrostu dobrobytu na tym terenie.

Aby przeczytać całość kliknij poniższy link:

Dokument Word Inauguracja Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza" 23 - 25 czerwca 2006 r. Sprawozdanie opisowe"Panorama Północnego Mazowsza" - Główne imprezy inauguracyjne

Piątek 23.06.2006, 17:00-01:00
Noc Świętojańska w Karniewie

- konkursy: na najpiękniejszy wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, na miłosną piosenkę ludową
- koncerty zespołów ludowych
- zabawa przy ognisku
- pokaz sztucznych ogni

Sobota 24.06.2006, godz. 15:00-24:00
Festyn rodzinny w Parku Krasińskich w Krasnem

- występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zielonej
- występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminy Krasne
- występ zespołu ludowego "Krasne"
- występ kabaretu "Głodna Grupa" z Krakowa
- zabawa ludowa
- zwiedzanie stadniny koni w Krasnem
- aukcja prac osób niepełnosprawnych "Aniołki z Krasnego"

Niedziela 25.06.2006, godz. 12:00-24:00
Odpust Świętojański w Czernicach Borowych - festyn regionalny

- Msza Św. z oprawą w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej
- koncert orkiestry dętej i parada mażoretek
- prezentacja zespołów ludowych
- ognisko i program "Sobótkowy"
- widowisko obrzędowe
- zabawa przy muzyce kapeli podwórkowej
- wesołe miasteczko

Sobota - Niedziela 24-25.06.2006
Dni Strzegowa - cykl imprez plenerowych

Sobota (24 czerwca) godz.16.00
- konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański
- widowisko pn. Noc Świętojańska
- występ zespołu ludowego "Lipowiacy"
- biesiada przy ognisku z zespołem wokalnym "Emaus"
- koncert zespołu muzycznego "Eksperyment"

Niedziela (25 czerwca) godz.16.00
- zawody sportowe
- występ ludowego zespołu artystycznego z Płońska
- występy kółek tanecznych Gminnego Ośrodka Kultury
- widowisko przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy
- zawody strażackie

Niedziela 25.06.2006, godz. 15.00-24.00
VII Piknik Opinogórski

- występy artystyczne zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury
- występy solistów z Klubu Garnizonowego w Ciechanowie
- koncert zespołu "Trzeci Oddech Kaczuchy"
- zabawa taneczna

Uwaga: wszystkim imprezom towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, jak np. jarmarki, stoiska twórców ludowych, degustacja potraw regionalnych i domowych wypieków, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych itp.

Dokument Word Mławska Kolej Dojazdowa - Rozkład jazdyOpis Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza"

Trasa Turystyczna "Panorama Północnego Mazowsza" przygotowana została z myślą o przyciągnięciu zmotoryzowanych podróżnych z aglomeracji warszawskiej. To pionierski projekt przygotowany wysiłkiem samorządów, przedsiębiorców i działaczy z tego terenu, którzy utworzyli w 2004 roku Lokalną Organizację Turystyczną. Głównym elementem, dla którego doszło do powołania LOT PM, było dążenie do rewitalizacji zabytkowej kolejki wąskotorowej Mława-Przasnysz-Krase-Maków Mazowiecki, oraz wykorzystanie jej - obok innych atrakcji - do rozwoju turystyki na tym terenie. Jej trasa długości około 70 kilometrów biegnie w dużej części wzdłuż opisanej poniżej samochodowej ,,Panorama Północnego Mazowsza". Kolejka staruszka ma ponad sto lat, bowiem jej pierwsze odcinki powstały jeszcze w XIX wieku. Kolejne zaczęto wytyczać w czasie I wojny światowej na potrzeby niemieckiej armii. Po wojnie powstały następne odcinki (Ciechanów - Grudusk). Przez wiele dziesiątek lat obsługiwała ruch towarowy i pasażerski, który został wstrzymany w 2001 r. Rok później kolejkę dojazdową otrzymała w użyczenie gmina Krasne a jej operatorem technicznym jest Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych (SKPL) z siedzibą w Kaliszu. Kolejka ponownie została uruchomiona wiosną 2006 roku.

Trasa samochodowa stanowi pętlę łączącą Warszawę z Mławą, Przasnyszem, Makowem Mazowieckim, a także odnogami do wszystkich okolicznych atrakcji - Ciechanowa, Opinogóry, Rostkowa i Krasnego. Trasa umożliwia sprawny tranzyt przez wybrane, odpowiednio opisywane okolice, oraz wskazuje miejsca postoju i propozycje aktywności. Sukcesywnie opracowane zostaną szlaki turystyczne piesze, rowerowe (z możliwością wynajmu rowerów), spływy kajakowe i canoe, trasy konne w oparciu o tutejsze stadniny. Szlaki tematyczne dotyczyć będą m.in. architektury drewnianej, obiektów sakralnych, zabytków techniki, wieszczów Romantyzmu i Pozytywizmu, Marii Skłodowskiej. Atrakcyjna oferta budowana jest wokół tematu kolejki wąskotorowej, w tym jazdy drezynami czy poznawania zabytkowego zaplecza technicznego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych spędzeniem czasu na malowniczym Mazowszu. W poznaniu ofert i przebiegu dróg pomocna będzie mapa, nowy szczegółowy opis, a także strona internetowa www.mazowszeturystyka.org.pl .

Dokument Word Pełny tekst Ewy Stangrodzkiej


KONFERENCJA PRASOWA LOT PM

W związku z planowaną w dniach 23-25 czerwca b.r. Inauguracją Trasy Turystycznej Panorama Północnego Mazowsza, serdecznie zapraszamy na konferencję prasową prezentującą projekt pn. Zintegrowany Program Rozwoju Turystyki i Infrastruktury Północnego Mazowsza.
Konferencja odbędzie się w dniu 12 czerwca b.r. o godz. 13.30 w sali na I piętrze Pałacu Myślewickiego w Warszawskich Łazienkach Królewskich (najbliższe Pałacu Myślewickiego wejście do Łazienek znajduje się na rogu ulic Myśliwieckiej i Szwoleżerów).

W programie:
1. Informacja o projektach promujących możliwości inwestycyjne i walory turystyczne regionu Północnego Mazowsza.

2. Propozycja terminów, miejsc i warunków pobytu dziennikarzy na Północnym Mazowszu w ramach study tour'ów.

3. Krótkie wystąpienia Dyrektora Łazienek Królewskich Prof. Marka Kwiatkowskiego (członka honorowego LOT PM) nt. tradycji dworów i parków na Północnym Mazowszu.

Gospodarzami konferencji będą burmistrzowie i wójtowie miejscowości i gmin, którzy zorganizowali się w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza (LOT PM) - stowarzyszeniu o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Poniżej zamieszczamy informację prasową nt. projektu oraz kartę akredytacyjną dla dziennikarzy.

Dokument Word Komunikat prasowy LOT PM
Dokument Word Karta akredytacyjna LOT PM


INAUGURACJA TRASY TURYSTYCZNEJ
PANORAMA PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA

W dniach 23-25 czerwca 2006 roku (piątek-niedziela) odbędzie się inauguracja Trasy Turystycznej "Panorama Północnego Mazowsza" - nowej inicjatywy koordynowanej przez Stowarzyszenie "Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza".
Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych rozwijaniem ofert turystycznych na naszym terenie o włączenia się w tworzenie tej wspólnej trasy oraz jej uroczyste zainaugurowanie. Prosimy o zgłaszanie informacji o swojej działalności oraz planowanych imprezach i przedsięwzięciach. Przygotujmy wspólnie trasę turystyczną z bogatą ofertą usług i aktywności dla ożywienia regionalnej turystyki! Trasa Turystyczna może stworzyć nowe miejsca pracy i być źródłem przychodów mieszkańców. Termin inauguracji już blisko - 23-25 czerwca 2006 roku!

Szczegóły: Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego rozpoczyna realizację projektu obejmującego zintegrowane działania samorządów i przedsiębiorców z terenu Północnego Mazowsza dla stworzenia trasy turystycznej pt. "Panorama Północnego Mazowsza", mającego na celu stworzenie atrakcyjnych warunków dla wypoczynku i rekreacji. Obecnie głównym zadaniem jest przygotowanie i przeprowadzenie w dniach 23-25 czerwca 2006 roku cyklu imprez turystycznych i kulturalnych, obejmujących prezentację największych atrakcji turystycznych i historycznych na północnym Mazowszu, połączonych z występami artystycznymi w wybranych miejscowościach (koncerty, festyny itp.). Niewątpliwą atrakcją będą również działania związane z tradycjami Nocy Świętojańskiej. Jest to przedsięwzięcie o charakterze masowym i otwartym dla lokalnych społeczności, ale i poprzez promocję w mediach dla odwiedzających turystów z aglomeracji warszawskiej i innych regionów kraju. Projekt połączy liczne działania w regionie w jednolity program imprez stacjonarnych i objazdowych, eksponując trasy i szlaki tematyczne, które można przemierzać samochodem, pieszo, konno, rowerem, czy jak w unikalnym przypadku tego regionu - zabytkową kolejką wąskotorową Mława-Przasnysz-Krasne-Maków Mazowiecki.
Szczegółowy program zostanie opracowany po konsultacjach z samorządami, organizacjami turystycznymi, instytucjami kultury itp. kilkunastu miejscowości zrzeszonych w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Zachęcamy do włączenia się w realizację tego wspólnego programu i zaprezentowanie własnych propozycji na swoim terenie.
Prosimy o pilne przesyłanie zgłoszeń na załączonych formularzach.

Dokument Word  Zgłoszenie uczestnictwa w inauguracji trasy (23-25. 06.2006 r.)
Dokument Word Zgłoszenie do bazy danych (wykaz atrakcji i usług turystycznych mogących trafić na mapę oraz stronę internetową prezentującą Trasę Turystyczną "Panorama Północnego Mazowsza".

 

Ruszyła Mławska Kolejka Wąskotorowa!

Przygotowanie do odjazdu pierwszego po 4 latach pociągu towarowego do Przasnysza.

Zobacz fotoreportaż >>

 

Zakończyły się warsztaty dla organizatorów usług turystycznych oraz obsługi podróżnych

W dniu 9 maja 2006 roku w Makowie Mazowieckim w Zajeździe "U Sylwii" odbyły się pierwsze robocze warsztaty dla organizatorów usług turystycznych oraz obsługi podróżnych.

W spotkaniu udział wzięli: reprezentanci lokalnych samorządów gminnych, przedstawiciele restauracji, zajazdów, pensjonatów, właściciele gospodarstw agroturystycznych, a także osoby indywidualne zainteresowane rozwijaniem turystyki w regionie.

Warsztaty zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza będąca koordynatorem "Zintegrowanego Programu Rozwoju Turystyki i Infrastruktury Północnego Mazowsza", nad którym patronat sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego. Główną inicjatywą w ramach programu jest stworzenie samochodowej trasy turystycznej pt. "Panorama Północnego Mazowsza" będącej ciekawą ofertą wyjazdów weekendowych dla turystów z aglomeracji warszawskiej.

Planowana trasa obejmuje następujące miejscowości: Warszawa - Mława - Szydłowo - Grudusk - Czernice Borowe -- Rostkowo - Opinogóra - Krasne - Maków Mazowiecki - Pułtusk - Warszawa. Trasa będzie oferowała atrakcyjne miejsca postoju oraz aktywności m.in.: przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową, zwiedzanie miejsc związanych z historią polskiego Romantyzmu oraz Pozytywizmu, ścieżki do wędrówek pieszych i rowerowych, akweny umożliwiające uprawianie sportów wodnych, stadniny, gospodarstwa agroturystyczne oraz wiele innych.

Warsztaty zainspirowały mieszkańców naszego regionu do przygotowania lokalnych biznesów związanych z obsługą turystów i podróżnych podczas inauguracji trasy w dniach 23-25 czerwca 2006 roku, stały się także świetną okazją do wymiany cennych doświadczeń.

Fotoreportaż wkrótce!

 

Mława

powiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększ

 • Mławska kolejka wąskotorowa
 • Linia Obronna „Pozycja mławska”
 • Cmentarz żołnierzy niemieckich w Mławce
 • Muzeum Juszkiewiczów
 • Galeria „Z”
 • Zalew RUDA
 • Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Trójcy
 • Kamienice secesyjne
 • Dawny Spichlerz tzw. Lelewelówka
 • Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie
 • Hotel „Mława”

Szydłowo
 • Kościół parafialny p.w. św. Marii Magdaleny
 • Gospodarstwo agroturystyczne

Nasarzewo Borowe
 • Dworek W. Piechowskiego

Grudusk
 • Kościół w Grudusku
 • Zalew (w przyszłości)
 • Zespół podworski
 • „Zielona Góra” (wzgórze)

Czernice Borowe
 • Sanktuarium św. St. Kostki
 • Kościół gotycki z XVI w.

Przasnysz
 • Drezyna rowerowa KROSS (w przyszłości)
 • Zespół Kościoła parafialnego
  p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
 • Zespół Klasztorny Bernardynów
  obecnie ojców Pasjonistów fundacji Pawła Kostki
 • Lotnisko w Przasnyszu
 • Obelisk na Rynku
 • Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego
 • Ratusz murowany klasycystyczny z XVIII w.
 • Stadion Miejski, korty, boiska sportowe
 • Trasy rowerowe
 • Zbiornik retencyjny na rzece „Węgierka” (w przyszłości)
 • Wypożyczalnia rowerów KROSS
 • Zespół Klasztorny Bernardynek obecnie w posiadaniu sióstr Kapucynek

Krasne
 • Stadnina Koni „Krasne” Sp. z o.o.

Opinogóra
 • Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej

Ciechanów

Karniewo

Płoniawy Bramura

Strzegowo

Szreńsk

Maków Mazowiecki


Nasz plakat reklamowy:
powiększ
     
 
Meetings Management (c) 2006 - Sale konferencyjne